© 2023 by The Mountain Man. Proudly created with Wix.com

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Flickr Icon
  • Black Instagram Icon

2019-3-09

Batai įprastai yra vienos iš tų prekių, kurias dažniausiai perkame pernelyg negalvodami apie kainą – juk bet kuriuo atveju tai yra mūsų stiliaus detalės, be kurių negalėtume žengti pro savo namų durų slenkstį. Tačiau vėlgi, tai tikrai nereiškia, kad šiomis dienomis pirkdami batus mes negalime sutaupyti. Žinoma, jokiu būdu nereikėtų vaikytis pačių žemiausių kainų – juk akivaizdu, kad kur kas didesnį dėmesį reikėtų skirti batų kokybei. Tačiau nepaisant to, jei jūs batus perkate pakankamai dažnai, tokiu būdu kiekvieną naują sezoną savo batų kolekciją papildydami ne viena nauja pora batų, turėtumėte nevengti pasinaudoti internetinėmis parduotuvėmis, kuriose yra siūlomas labai platus batų asortimentas.

Tereikia bent kartą apsilankyti vienoje ar kitoje pasirinktoje specializuotoje batų elektroninėje parduotuvėje, kad akimirksniu galėtumėte suprasti, kokia didele skirtingų batų pasiūla pasižymi šiuolaikinės internetinės parduotuvės. Tokio avalynės asortimento jūs neatrasite nei vienoje fizinėj...

2018-1-11

Kad kalkiniai dažai patvariai laikytųsi, jais galima dažyti tik švarų naują arba seną gerai nuvalytą ir dar pertrintą tinkuotą paviršių. Betono ir plytų paviršius taip pat turi būti švarus. Jeigu senų kalkinių dažų sluoksnis yra plonas ir tvirtai laikosi, jo nuimti nereikia.

Kalkiniais dažais dažytą paviršių pažinti nesunku. Užtaškius vandens, kalkiniai dažai šlampa ir tamsėja labai nežymiai, tuo tarpu klijiniai dažai sušlapę labai patamsėja ir sugeria vandenį. Klijinių ar aliejinių dažų, kaip ir apmušalų, liekanas, prieš dažant kalkiniais dažais, nuo paviršiaus reikia švariai nuvalyti.

Kalkėmis paprastai baltinama ar dažoma du kartus: pirmą kartą kiek skystesniu kalkių pienu gruntuojama, antrą kartą truputį tirštesniu — dengiama.

Gruntavimui kalkių pienas ar kalkiniai dažai paruošiami taip:

2,5 kg kalkių tešlos išmaišoma pirma mažame vandens kiekyje, o paskui — praskiedžiama iki 10 litrų.

Norint, kad gruntas lėčiau džiūtų ir tvirčiau laikytųsi, dedama dar apie 50-100 g valgomosios druskos...

2017-12-13

Gedulingus vainikus įrišami juodi, raudoni, balti kaspinai. Didvyrio kapo vainikui tiks raudonas kaspinas. Puokštė ir kaspinas tvirtinami toje pačioje vietoje. Todėl vainiko su kaspinu gėlėmis puoština viršutinė dalis.

Dabar standartiniai gedulingi kaspinai keičiami drobiniais rankšluosčiais. „Dailės" kombinatas audžia specialias drobines juostas vainikams. Tačiau kai tokia juosta arba rankšluostis su užrašu pritvirtinamas viršuje vainiko, papuošto apatinėje dalyje ar nupinto vien iš gėlių, tai jis užgožia gėles ir visų pirma akis krinta kaspinas, o ne gėlės. Todėl, apipavidalinant vainiką, reikia gerai apgalvoti, kaip pritvirtinti kaspiną. Iš viso jis turėtų būti siauresnis. Gal būtų tikslinga, naudojant plačią juostą, vieną vainiko pusę papuošti gėlėmis, o kitoje pusėje išilgai nuleisti kaspiną. Kukli ir lakoniška lentelė su užrašu tvirtinama viršuje. Ji gerai tinka vainikams, papuoštiems apatinėje dalyje.

Žiemą geriau pinti vainikus iš spygliuočių ir papuošti sausažiedėmis gėlėmis. To...

2017-11-19

Mažai kas gali pasigirti pažįstąs visus automobilių modelius, tačiau apie „fordą" retas nėra girdėjęs. Ko gero, nė vienos automobilių gamyklos įkūrėjas, šios pramonės šakos užsienio magnatas nėra toks garsus, kaip šio automobilio modelio kūrėjas Henris Fordas.

Net greitai bėgančio laiko nesugriaunamą šlovę H. Fordui (1863-1947) pelnė vienas iš pirmųjų Amerikos žemyno automobilių — neišvaizdus, paprastas „T" modelio „Fordas". Be pertraukos ir be didesnių patobulinimų „Fordas—T" buvo gaminamas nuo 1908 iki 1927 metų, Šis laikas beveik prilygsta vienos žmonių kartos amžiui. Tuo metu žemės rutulyje garsiojo modelio automobilių buvo daugiau negu visų kitų automobilių kartu.

Henris Fordas buvo kilęs iš fermerių šeimos, bet nuo jaunystės domėjosi mechanika, dirbo upių laivų variklių fabrike, dirbtuvėse, remontuojančiose kelių lokomotyvus. Tapęs kvalifikuotu mechaniku, susidomėjo automobiliais. Tuo metu Europa jau turėjo automobilį su vidaus degimo varikliu. Amerikoje šio tipo automobiliai dar t...

2017-10-04

Įgūdžiai ir įpročiai

Vairuotojas, ilgesnį laiką vairavęs vieną automobilį ir nuvažiavęs juo daug kilometrų, įgauna įgūdžius naudotis prietaisais ir įsiklausyti į variklio darbą. Jis įpranta prie pedalų ir svirčių, signalų ir posūkio rodiklių jungiklių padėties. Pripranta ir prie automobilio ypatybių, būtent, jo atsparumo šoniniam slydimui, stabdymo savybių ir įsibėgėjimo dinamikos.

Pripratimas prie automobilio yra patogus ir pageidautinas, nes gerina eismo saugumą, bet, kita vertus, sukelia tam tikrą vienpusiškumą. Kai, įpratęs prie savo automobilio, vairuotojas ima vairuoti kitą, su kitomis traukos savybėmis ir kitu prietaisų bei įrengimų išdėstymu, važiuodamas pirmus kilometrus, gali patirti tam tikrų sunkumų. Žiūrėk, nesugeba tiksliai surasti pedalų, klysta, ieškodamas atitinkamų jungiklių, netiksliai atlieka posūkius, per staigiai stabdo, pradėdamas važiuoti, trūkčioja.

Todėl pageidautina, kad vairuotojas valdytų ne vieną automobilį, o dirbtų su įvairių markių, tipų ir gabaritų mašino...

2017-8-24

Tai naujo kolūkinio kaimo žaidimas, atsiradęs tuoj po to, kai mūsų valstiečiai susibūrė į kolūkius. Žaidimo žingsniai ir brėžinys — nesudėtingi. Tai ratelinio tipo žaidimas, kokių mūsų liaudyje yra buvę ir tebėra labai daug.

Žaidime dainuojama apie naujus žmones, kurių buržuazinis kaimas nežinojo: apie kolūkio pirmininką, paukštininkę, traktorininką, daržininkę. Visi jie puikiai atlieka savo darbą. Užtat, žaidžiant šį žaidimą, ratelį sudarantieji žaidėjai turi skirti daug dėmesio, pagarbos ir šilimos viduryje ratelio esantiems solistams.

Žaidimo muzika trijų dalių, kurių pirmoji vidutiniško tempo ir atliekama šiek tiek iškilmingiau, antroji truputį greitesnė ir žaismingesnė, o trečioji (polka) dar greitesnė. Pirmosios dvi dalys dainuojamos, o trečioji grojama.

Žaidimas atliekamas paprastuoju žingsniu. Per pirmąją dalį padaromi 24 paprastieji žingsniai, per antrąją ir per trečiąją po 32. Be paprastojo žingsnio dar reikalinga polka, kurią, grojant muzikai, kiekviename posme šoka tiktai vidu...

2017-8-11

Patyrusiam vairuotojui padeda išvengti pavojų daugiametis darbo stažas. Kur kas sunkiau vairuoti automobilį žmogui, kuris vairuotojo teises gavo po penkiasdešimties metų. Tačiau ir jis, visada atsižvelgęs į savo amžių, sugebės išvengti sudėtingos ir pavojingos situacijos kelyje čia be abejo, jam padės gyvenime įgytas santūrumas ir savitvarda. Bet dėl vyresnių kaip 50 metų žmonių apmokymo vairuoti automobilį reikėtų suabejoti. Mažų mažiausia, prieš apmokant tokio amžiaus žmones, turėtų būti atliktas kruopštus jų medicininis patikrinimas.

Remdamiesi daugeliu darbų apie alkoholio įtaką žmogaus organizmui, trumpai susipažinkime su svarbiausiomis šios srities problemomis, ypač liečiančiomis vairuotojus. Alkoholis slopina smegenų centrų veiklą, todėl padidėja žmogaus motorinis ir psichinis jaudrumas. Toks jaudrumas nenaudingas; nors tuomet mąstymo procesas pagreitėja, bet jis vyksta netaisyklingai ir nelogiškai. Alkoholio veikiamas, žmogus iš savo stebėjimų daro klaidingas išvadas. Be to, lia...

2017-6-06

Racionali automobilio durų spynų konstrukcija smūgio metu turi neleisti atsidaryti durims; durys lengvai atsidaro po eismo nelaimės. Automobilyje esančių žmonių saugumui didelės reikšmės turi gera skydo prietaisų konstrukcija, į salono vidų išsikišančių detalių mažesnis standumas, taip pat naudojami saugos diržai. Priekinė sėdynė turi būti taip įtvirtinta, kad atlaikytų apkrovą, 20 kartų viršijančią žmogaus svorį.

Naudojantis saugos diržais, beveik neįmanoma atsimušti veidu į priekinį stiklą arba keliais į prietaisų panelę, nes diržai neleidžia kūnui pasislinkti horizontalia kryptimi. Tačiau tuo pačiu metu dėl inercijos žmogaus kūnas ir galva sukasi apie diržą, o veidas stipriai atsitrenkia į prietaisų panelę. Todėl yra įvairių, garantuojančių gerą saugumą, diržų konstrukcijų.

Efektyvesnis yra trijuose taškuose tvirtinamas diržas, kuriame yra amortizuojanti grandis, eismo nelaimės momentu apsauganti žmogaus liemenį nuo perkrovų. Saugos diržai leidžia 75 kg svorio keleiviui pasislinkti pi...

2017-5-16

Apie pokario metų taikaus darbo laimėjimus byloja vėlesnių modelių ir, vėliau pagamintų automobilių paminklai. Štai prie Minsko automobilių gamyklos ant postamento pirmasis čia 1947 metais" pagamintas savivartis MAZ-205.

O Tolimuosiuose Rytuose, Magadano srities Barelecko gyvenvietėje, priešais automobilių bazę ant pakylos čekiškas sunkvežimis „Tatra 111". Tai viena iš pirmųjų į šį atšiaurų kraštą atkeliavusių ,Tatrų", kurios mūsų šalies keliais pradėjo važinėti daugiau ,kaip prieš 30 metų. Garsieji čekų sunkvežimiai ir anksčiau, ir dabar yra patvarūs, pasižymi geru pravažumu, nereikalauja ypatingos priežiūros net ir --50° C šalčiui spiginant.

KIM, ZMA, MZMA, AZLK taip per savo pusę amžiaus gyvavimą vadinosi Maskvos Lenino automobilių gamykla, gaminanti populiariuosius „Moskvičius". Per laikotarpį gamykloje sukurta per 10 bazinių modelių keturių kartų „Moskvičių"., 1980 metų pabaigoje Lenino automobilių gamykla šventė savo 50-metį, o jubiliejaus išvakarėse duris atvėrė gamyklos automobil...

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now